Rijst

Gestoomde balletjes van kleefrijst en pompoen

Volgens Chinese traditie eten wij geen toetje na de maaltijd. Chinezen geloven dat zoete dingen eten na de maaltijd niet goed zijn voor de spijsvertering. Dat beteknt natuurlijk niet dat wij geen desserts hebben. Tijdens bepaalde feestdagen worden er speciale snacks of eten klaargemaakt. Het type snack ligt aan de feestdag, bijvoorbeeld maancakejes tijdens het Maanfestival. 

Kleefrijst wordt vaak gebruikt voor desserts in zuid China. Gerechten met kleefrijst kunnen worden gestoomd, gefrituurd of gekookt in een zoete soep.

Vandaag ga ik pompoenballetjes maken met kleefrijst, want nu is het seizoen voor pompoen! (een beetje laat misschien, maar toch)

Wat heb je nodig?

  • Pompoen (geschild) 500g
  • Kleefrijst in poedervorm 400g
  • Suiker 50g
  • Geraspte kokos 10g

Bereiding

Ontdoe eerst de pompoen van de schil en pitten, en snij in dunne plakjes, zodat ze snel en makkelijk klaarstomen.
Stoom de pompoen dan 15 minuten, totdat ze zachtgeworden zijn.
Doe de plakjes pompoen in een grote pot en voeg kleefrijstpoeder toe. Goed roeren totdat er een soort deeg ontstaat.

Rol nu kleine balletjes van ongeveer 4×4 cm, leg deze in een stoompan en stoom nog 6 tot 7 minuten.
Wanneer de balletjes voldoende zijn afgekoeld, maak ze dan een beetje nat met water, en rol ze door de geraspte kokos.

TIP

Aangezien kleefrijst je een vol gevoel kan geven, kan je er beter niet te veel van eten! Als je deeg over hebt, kan je dit gemakkelijk invriezen. Maak eerst de balletjes. Later kan je deze stomen en door de kokos rollen